Akademia Piłkarska „Beniaminek-Profbud” Krosno zwycięzcą I edycji Turnieju „W Sporcie Siła”

Zwycięzca Turnieju: AP”Beniaminek-Profbud” Krosno – gratulujemy!

I Eycja Turnieju Piłki Nożnej Dzieci  U-9 pt. „W Sporcie Siła” rozegrana została na obiektach sportowych LKS „Barciczanki”  w Barciach w dniach 9/10 października br. pod honorowym patronatem Prezesa MZPN Podokręgu Piłki Nożnej Pawła Cieślickiego  przechodzi do historii. Celem weekendowych zawodów było sprawdzenie się drużyn z Sądecczyzny z drużynami z całej Polski i ze Słowacji – MFK Stará Ľubovňa. Zadaniem turnieju było również wyłonienie dwóch najlepszych zespołów turnieju, które w nagrodę otrzymają ,,Złote Bilety” upoważniające do udziału w przyszłorocznym prestiżowym międzynarodowym turnieju Stal Rzeszów STEEL CUP U9. Zespoły zostały podzielone zostały na 4 grupy po 8 zespołów w każdej. Praktycznie całą sobotę prowadzone były gry eliminacyjne, gdzie uczestnicy walczyli o przepustkę do gry w niedzielnej finałowej „Lidze Mistrzów”. Zespoły, którym ta sztuka się nie udała walczyły w „Lidze Europy”.

Malowniczy obiekt LKS „Barciczanki” w Barciach mimo mroźnych dwóch poranków przyciągnął tłumy kibiców-rodziców, którzy gorąco wspierali swoich podopiecznych. Około godziny 16:30 w niedzielę poznaliśmy końcowa klasyfikację zawodów. W finale turnieju Beniaminek Profbud Krosno po serii rzutów karnych pokonał MKS Parasol Wrocław 2:1. Tym samym w/wym. zespoły w czerwcu 2022r.  wezmą udział w głównym turnieju Stal Rzeszów STEEL CUP U-9. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy szkółki piłkarskiej „Wilczki”.

Organizatorem był „BellSport Cup-Tomasz Popiela, współorganizatorami byli: MZPN Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Sączu oraz LKS „Barciczanka” Barcice.  Koordynatorem I edycji  turnieju z ramienia MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu był Maciej Kowalski – sekretarz Komisji Szkolenia. Podziękowania należą się również: Panu Edwardowi Ciągło – członkowi zarządu powiatu nowosądeckiego, Komisji Sędziowskiej MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu, którzy rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzili weekendowy zawody, gospodarzowi obiektu Panu Marianowi Citakowi, który przygotował obiekt do turnieju perfekcyjnie, p. Jackowi Żabeckiemu oraz zawodnikom LKS Barciczanka Barcice  (wolontariusze).

(foto i relacja: M.Kowalski)