Komunikat nr 53/WG

KOMUNIKAT NR  53 /WG z dnia 19 maja    2017 r. 

R E G U L A M I N

MECZY BARAŻOWYCH O AWANS DO MAŁOPOLSKICH LIG MŁODZIEŻOWYCH

po rozgrywkach wiosna 2017 r.

 • 1 Baraże mają na celu wyłonienie drużyn do udziału w barażach na szczeblu MZPN o awans do Małopolskiej Ligi  Juniorów młodszych, Juniorów  starszych,  oraz młodzików na  sezon 2017/18, oraz wyłonienie mistrza OZPN do udziału w rozgrywkach ML Trampkarzy na sezon 2017/18.
 • 2 Mecze barażowe odbywają się wg następujących zasad:
 1. awans do MLJ młodszego uzyskuje drużyna po rozgrywkach  pomiędzy mistrzem  juniorów starszych I ligi sądecko – gorlicko – limanowskiej a  mistrzem I ligi podhalańskiej  juniorów młodszych. Mecze odbywają się na zasadzie:  mecz i rewanż – wg ustalonego terminarza. Gospodarzem pierwszego meczu jest mistrz Nowego Sącza.
 2. b) Mecze barażowe juniorów młodszych odbędą się w dniach :

– 10.06.17  godz. 16.00      Mistrz I ligi sadecko-gorlicko – limanowskiej     –  Mistrz I ligi podhalańskiej

– 17.06.17  godz. 17.30      Mistrz I ligi podhalańskiej                                       –  Mistrz I ligi sadecko – gorlicko – limanowskie

 • 4 Zasady awansów do poszczególnych Małopolskich Lig reguluje Uchwała nr 6/Z/2017 z dnia 30 marca 2017 r. Zarządu MZPN w Krakowie ( treść uchwały w załączeniu do niniejszego regulaminu ).
 • 3 O zwycięstwie drużyn w meczach barażowych decyduje:
 1. Większa ilość zdobytych pkt.
 2. Przy równej ilości zdobytych pkt korzystniejsza różnica bramek wg obowiązujących przepisów UEFA tzn. bramka zdobyta na wyjeździe liczy się podwójnie.
 3. Przy dalszej równości sędzia zarządza serię rzutów karnych ( po pięć ), gdy i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, rzuty karne wykonuje się do skutku.
 • 4 a) Awans do baraży na szczeblu MZPN o udział w rozgrywkach MLJ Starszego, młodzika  uzyskuje drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce w rozgrywkach na zasadzie ligi ( mecz i rewanż ) pomiędzy Mistrzem I ligi sadecko – gorlickiej, mistrzem I ligi limanowskiej oraz Mistrzem I  Ligii podhalańskiej. Mistrz OZPN w kat. Trampkarzy uzyskuje bezpośredni awans do ML Trampkarzy.
 1. Mecze barażowe ( liga ) odbywa się w dniach:

07.06.17 g. 17.00                               Mistrz Nowego Sącza          – Mistrz Podhala

10.06.17 g. 17.00                               Mistrz Limanowej                – Mistrz Nowego Sącza

13.06.17 g. 17.00                               Mistrz Nowego Targu         – Mistrz Limanowej

17.06.17 g. 17.00                               Mistrz Nowego Targu         – Mistrz Nowego Sącza

19.06.17 g. 17.00                               Mistrz Nowego Sącza          – Mistrz Limanowej

21.06.17 g. 17.00                               Mistrz Limanowej                – Mistrz Nowego Targu

 1. c) W przypadku udziału dwóch lub trzech drużyn tego samego klubu godz. Rozgrywania poszczególnych meczy mogą ulec zmianie.
 2. d) Baraże na szczeblu MZPN w Krakowie planowane są na 23-24.06.2017.
 • 5 W barażach mogą występować jedynie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry do dnia 05.06.17 – obowiązuje rocznik jak w całym sezonie 2016/17
 • 6 Bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek własnych, a przed zawodami barażowymi PPPN Nowy Targ oraz PPN Limanowa przekażą do OZPN Nowy Sącz listy zawodników uprawnionych do gry w meczach barażowych oraz wykaz kartek.                                                                                    
 • 7 Mecze barażowe odbywają się na podstawie Przepisów w sprawie Organizacji Rozgrywek w Piłkę Nożną, Przepisów gry w piłkę nożną, Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo OZPN Nowy Sącz na sezon 2016/17 oraz niniejszego Regulaminu Gier Barażowych.
 • 8 Obsadę sędziowską prowadzi Kolegium Sędziów OZPN Nowy Sącz.
 • 9 Kolejność gier ustalono losowaniem na posiedzeniu Konwentu Prezesów Podokręgów w dniu 3 czerwca 2015 r. i obowiązują na następne lata.
 • 10 Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Wydziału Gier OZPN Nowy Sącz.

Otrzymują:

– zainteresowane kluby                                                                                                 Przewodniczący

– KS MZPN Kraków                                                                                                           WG OZPN Nowy Sącz

– KS OZPN Nowy Sącz                                                                                                         /-/Antoni Ogórek

– prasa

– a/a