KS Starówka Nowy Sącz uhonorowana przez MZPN Podokręg Nowy Sącz z okazji Jubileuszu 15-lecia

Z  okazji Jubileuszu 15-lecia KS Starówka Nowy Sącz w Hali Sportowej MOSiR w  Nowym Sączu odbył się Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii U-13 i młodsze. Jubileusz rozpoczął się od uroczystego otwarcia turnieju, którego dokonał  prezes KS Starówka Marek Fiut. Po uroczystym otwarciu rozpoczął się turniej, który przyniósł tak wiele emocji, iż nie można było choć by na chwilę stracić wzroku od poczynań dziewczynek. Turniej był obserwowany przez dyrektora komisji sportu Urzędu Miejskiego Tomasza Baliczka, wiceprezesa MZPN Podokręgu Nowy Sącz Andrzeja Kuźmę, dyrektora MZPN Podokręgu Nowy Sącz Bogdana Klimka, Dariusza Kwiatkowskiego – przedstawiciel Firmy SOMMER oraz byłego wyśmienitego zawodnika polskiej ligi Tomka Szczepańskiego.

W turnieju uzyskano wyniki:

Starówka I Nowy SączStarówka II Nowy Sącz1-0
Beniaminek Profbud KrosnoStarówka III6-0
Starówka IIStarówka II0-1
Tatran II PresovBeniaminek0-4
Starówka ITatran I0-0
Tatran IStarówka II3-0
BeniaminekStarówka I1:0
Starówka IIITatran II0:1
Starówka IITatran II0-1
Starówka IStarówka III5-0
Tatran IBeniaminek Profbud0:2
Beniaminek ProfbudStarówka II4:0
Starówka IIITatran I0:0
Tatran IIStarówka I1:1

 Kolejność końcowa

1.Beniminek ProfbudKrosno51517-0
2.Starówka INowy Sącz5812-1
3.TartanPresov584-2`
4.TatranPresov573-6
5.Starówka IIINowy Sącz541-12
6.Starówka IINowy Sącz500-14

Wszyscy występujący zawodnicy i zawodniczki w naszym turnieju zasługują na wielkie brawa i gratulację. Organizatorzy postanowili jednak wyróżnić najlepszą trójkę turnieju:

– zawodniczka MVP     – Kinga Mamroł       – Beniaminek Profbud Krosno

– najlepsze bramkarka – Justyna Bobak      – KS Starówka I Nowy Sącz

– królowa strzelczyń     – Aleksandra Cichy –  Beniaminek Profbud Krosno

Podczas uroczystego zakończenia Prezes Starówki Marek Fiut podziękował  honorowym patronom i sponsorom oraz wszystkim sympatykom,  dzięki którym Jubileuszowe spotkanie mogło dojść do skutku. Podziękowania skierował również do kibiców oraz do zaproszonych Gości.

Marek Fiut cyt. „Za nami już emocję związane z turniejem dla kategorii wiekowej U-13, natomiast już za niedługo czekają nas jeszcze kolejne „rocznicowe” turnieje. W czerwcu zostanie rozegrany turniej dla zawodniczek z grupy Orliczek, a miesiącu lipcu dla zawodniczek z grupy trampkarek” powiedział Prezes Marek Fiut

Podsumowując  Jubileusz głos zabrał wiceprezes  MZPN Podokręgu Nowy Sącz  Andrzej Kuźma cyt. „W imieniu Zarządu MZPN Podokręgu Nowy Sącz oraz swoim własnym  dziękuję organizatorom za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju, młodym zawodniczkom za wysoki poziom umiejętności podczas każdego meczu oraz za  sportową walkę w duchu i Fair -Play, gdzie podczas meczu zachowując normy wartości, gdzie zwycięstwo nie jest celem, które należy osiągnąć za  wszelką cenę. Trenerom, rodzicom za opiekę i sportowy doping podczas całego turnieju. Prezesowi p. Markowi oraz  wszystkim sympatykom  klubu sportowego Starówka  z okazji tak pięknego Jubileuszu. Życzę dalszego dynamicznego rozwoju dyscypliny, która staje się nie mniej ważną od piłki nożnej tej w męskim wydaniu, życzę  sukcesów w piłce kobiecej i którą jako Związek będziemy wspierać i pomagać w miarę naszych możliwości” powiedział Andrzej Kuźma.