Mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski odbędą się w planowanym terminie 21 kwietnia.

Wydział Gier MZPN informuje, że w związku z obostrzeniami związanych ze stanem epidemii, rozgrywki seniorskie i młodzieżowe w Małopolsce pozostają zawieszone do dn. 18 kwietnia br. włącznie. Nie ma zatem przeszkód, aby pierwszy rzut Pucharu Polski odbył się w środę 21 kwietnia. Sytuacja może się zmienić, gdy obostrzenia zostaną przedłużone. Wówczas grać będą mogły tylko zespoły, które złożyły w Związku oświadczenia o spełnieniu wymogów stypendialnych zawodników zgodnie w wymogami Rozporządzenia Rady Ministrów. Drugim warunkiem będzie spełnienie wymogów przez obie drużyny w danej parze.
W najbliższą sobotę planowane jest spotkanie (awansem) pomiędzy drużynami Lubań Maniowy i Poprad Muszyna. Po akceptacji w systemie Extranet przez oba kluby potwierdzimy informacje.

Środa, 21 kwietnia 2021 r. godz. 16:30 – mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski:
Przemsza Klucze (KO)                   – Glinik Gorlice (IV)
Korona Niedzieliska (A)               – Beskid Andrychów (IV)
Limanovia Limanowa (IV)           – Unia Tarnów (IV)
Wieczysta Kraków (KO)                – Podhale Nowy Targ (III)
LKS Rajsko (IV)                                – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza (IV)
MKS Trzebinia (IV)                         – Dalin Myślenice (IV)
Nadwiślanka Nowe Brzesko (A) – BKS Bochnia (IV)
Lubań Maniowy (IV)                       – Poprad Muszyna (IV)

Zgodnie z regulaminem Pucharu Polski na szczeblu MZPN gospodarzami meczów są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020/2021 (z wyjątkiem finału na szczeblu MZPN, jeśli odbędzie się na terenie neutralnym). W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019/2020 lub sklasyfikowane na niższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2019/2020. W przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zarządzi dogrywkę 2×15 minut, a następnie, w przypadku remisu, rzuty karne.

Wykaz kartek zawodników z klubów, które w Pucharze Polski 2020/21 zakwalifikowały się na szczebel MZPN: