Od nowego 2021r. powstaną nowe ligi o nazwie: „REGIONALNA LIGA POŁUDNIE” Juniorów Młodszych, Trampkarzy i Młodzików

Spotkanie zostało zwołane z inicjatywy Prezesów PPN: Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa i Gorlice w celu ustalenia zasad powołania od sezonu tj. Wiosna  2021 – nowych wspólnych dla czterech PPN lig młodzieżowych. Na wstępie prezes Robert Koral przedstawił temat spotkania oraz zarys powstania nowych lig prosząc jednocześnie prezesów PPN  o ustosunkowanie się do przedstawionego tematu.

 1. Jan Kowalczyk – prezes PPPN Nowy Targ w pełni zaakceptował powstanie nowych lig młodzieżowych w kat. juniora młodszego, trampkarza i młodzika, a od rundy jesiennej ligę juniora starszego. Powołanie powyższych pozwoli na zniesienie baraży, które nie zawsze odzwierciedlają poziom sportowy drużyn. Mistrzowie lig uzyskaliby bezpośredni awans do Małopolskich Lig.
 2. Stanisław Strug – prezes  PPN Limanowa jest również za powołaniem lig, również za takim rozwiązaniem są kluby sportowe i ich trenerzy z terenu limanowskiego.
 3. Robert Koral – prezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz jak na wstępie pozytywnie ustosunkował się do powołania proponowanych lig.
 4. Zbigniew Augustyn – prezes PPN Gorlice również pozytywnie ustosunkował się do powołania proponowanych lig, przedstawił stan liczebny lig młodzieżowych na terenie działania PPN Gorlice, stwierdzając, iż oddając po dwa zespoły do nowo tworzonych lig doprowadzi do tego, iż w ligach pozostanie 5/6 zespołów.

Podczas spotkania ustalono, co następuje:

 • każda z lig będzie liczyła 8 drużyn ( w przypadku gdy któryś z podokręgów z różnych przyczyn nie będzie mógł wystawić dwóch lub jednego przedstawiciela to nad tym tematem pochylą się Prezesi Podokręgów na kolejnym spotkaniu)
 • ligi będą nosiły nazwę:
  •  REGIONALNA LIGA POŁUDNIE JUNIORÓW MŁODSZYCH
  •  REGIONALNA LIGA POŁUDNIE TRAMPAKARZY
  •  REGIONALNA LIGA POŁUDNIE MŁODZICY
 • ligi będą prowadzone rotacyjnie od wiosny wg ustalenia:
  • a) juniorzy młodsi – MZPN Podokręg Nowy Sącz
  • b) trampkarze – MZPN Podokręg Limanow
  • c) młodzicy – MZPN Podokręg Nowy Targ

Ustalono również, iż w miesiącu listopadzie na którym opracowany już wcześniej projekt regulaminu powyższych lig zostanie zatwierdzony  i przesłany do n/wym. komisji, celem uzyskania rekomendacji:

 • szkolenia: poszczególnych  PPN: Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa i Gorlice
 • gier i dyscypliny: poszczególnych  PPN: Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa i Gorlice

Po akceptacji wszystkich środowisk regulamin rozgrywek  zostanie przesłany do MZPN w Krakowie celem jego zatwierdzenia i ujęcia w rozgrywkach w sezonie 2021 na szczeblu MZPN Kraków.

(nad projektem debatowali: Robert Koral, Jan Kowaliczyk, , Stanisław Strug, Zbigniew Augustyn, Bogusław Górnik i Antoni Ogórek)