W Nowym Sączu na obiektach KS Helena odbyła się I Konsultacja zawodników U-11

We wtorek  24.05.2022r. na gościnnych obiektach KS Helena odbyła się pierwsza konsultacja zawodników z rocznika 2011 z terenu gorlickiego i nowosądeckiego z których powołana będzie Reprezentacja Regionu Południe na Turniej im. Juliana Mytnika.

W konsultacji wzięło udział 43 zawodników z klubów: Akademii „Sandecja”, „Dunajca” Nowy Sącz , „Goal” Nowy Sącz, „Przydonicy”Pzrydonica, „Biegoniczanki” Nowy Sącz, MUKS „Mineralnych” Krynica Zdrój , Akademi „Aserekteam” Gorlice, „Glinika” Gorlice, Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej z Ropy i z  „Podhalanina” Biecz.

Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądał się dyrektor Fundacji Akademia „Sandecja” Mariusz Merklinger . Na kolejną  konsultacje, która odbędzie się w czerwcu br. Komisja Szkoleniowa wraz ze sztabem trenerskim  powołała 4 trenerów i   27 zawodników.

Powołani trenerzy to:  Bartosz Kozak, Piotr Zachariasz, Piotr Stępkowicz, Arkadiusz Serafin oraz Dawid Węglowski i Wojciech Grzyb.

W imieniu Zarządu MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu oraz Komisji Szkoleniowej głos zabrał  jej główny koordynator trener Andrzej Kuźma, który przekazał w imieniu prezesa MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Pawła Cieślickiego podziękowanie za tak liczne stawienie się na konsultację. Trener koordynator stwierdził jednoznacznie cyt. „ Iż wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, podziękował  za wielkie zaangażowanie i naprawdę bardzo dobrą grę,  trenerom i rodzicom za opiekę i gorący doping. W imieniu prezesa dziękuję Zarządowi KS Helena za bezpłatne udostępnienie boiska, Piekarni „Danek” za przekazanie smacznych „drożdżówek” oraz Podokręgowi Piłki Nożnej w Nowym Sączu za zakup napoi”.  

Z ramienia MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w  Nowym Sączu odpowiedzialny za całą logistykę przy tworzeniu  reprezentacji „Regionu Południe” jest trener Andrzej Kuźma oraz członek komisji szkolenia Maciej Kowalski.