KOMUNIKAT KOŃCOWY – V LIGA WSCHODNIA – WIOSNA 2024
z dnia 27 CZERWCA 2024 r.
( poprawiony po wycofaniu drużyny Sandecja II )
DOT.:
WERYFIKACJI ROZGRYWEK V LIGA WSCHODNIA – WIOSNA 2024 R.
Rozegrane w dniach 23.03 – 22.06.2024 r. zawody o mistrzostwo V ligi wschodniej zweryfikowano zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku za wyjątkiem zawodów z dn.:
– 01.05.24 p. Unia II – Zalesianka, które zweryfikowano jako 5-0 v. o. i trzy pkt na korzyść gospodarzy za brak regulaminowej ilości młodzieżowców w drużynie gości,
– 26.05.2024 p. Unia II – Orkan, które zweryfikowano jako 3-0 v. o. i trzy pkt na korzyść gospodarzy, za niezgłoszenie się drużyny gości na zawody,
– 15.06.24 p. Metal – Gromnik, które zweryfikowano jako 3-0 v. o. na korzyść gości za udział nieuprawnionego zawodnika w drużynie gospodarzy,
– 22.06.24 p. Szaflary – Orkan, które zweryfikowano jako 3-0 v. o. i trzy pkt na korzyść gospodarzy za brak regulaminowej ilości młodzieżowców w drużynie gości,
Tabele:
1 | Podhalanin Biecz | 30 | 66 | 20 | 6 | 4 | 82:24 |
2 | SOKÓŁ SŁOPNICE | 30 | 62 | 19 | 5 | 6 | 69:37 |
3 | Sandecja II Nowy Sącz | 30 | 62 | 19 | 5 | 6 | 85:38 |
4 | Dunajec Nowy Sącz | 30 | 57 | 18 | 3 | 9 | 64:51 |
5 | Okocimski KS Brzesko | 30 | 55 | 17 | 4 | 9 | 68:43 |
6 | Dunajec Zakliczyn | 30 | 48 | 15 | 3 | 12 | 64:65 |
7 | Metal Tarnów | 30 | 46 | 14 | 4 | 12 | 67:63 |
8 | Kolejarz Stróże | 30 | 46 | 13 | 7 | 10 | 53:42 |
9 | Tarnovia Tarnów | 30 | 36 | 10 | 6 | 14 | 51:69 |
10 | ZKS Unia II Tarnów | 30 | 35 | 10 | 5 | 15 | 56:61 |
11 | Zalesianka Zalesie | 30 | 34 | 10 | 4 | 16 | 51:61 |
12 | GKS Drwinia | 30 | 33 | 10 | 3 | 17 | 56:54 |
13 | GKS Gromnik | 30 | 32 | 9 | 5 | 16 | 37:73 |
14 | LKS Szaflary | 30 | 30 | 9 | 3 | 18 | 49:75 |
15 | LKS Orzeł Dębno | 30 | 28 | 6 | 10 | 14 | 38:57 |
16 | Orkan Szczyrzyc | 30 | 12 | 3 | 3 | 24 | 23:100 |
Kary przechodzące na nowy sezon za cz k:
– Metal – Rajczyk Dariusz – cz k – kara dyskw. 2 mecze, kara biegnie od 015.06.2024
– Unia II – Radchenko Maksym – cz k – kara dyskw. 4 mecz e, kara biegnie od 01.06.24
Pozostałe: Z rozgrywek wycofała się drużyna MKS Sandecja II
Awanse: awans do IV ligi uzyskały drużyny: KS Podhalanin, KS Sokół Słopnice
Spadki: spadkiem zostały objęte drużyny: LKS Orkan Szczyrzyc, LKS Orzeł Dębno,
PRZEWODNICZĄCY KOMISJI GIER MZPN PODOKRĘG NOWY SĄCZ /-/ ANTONI OGÓREK