Mistrzem Polski w rozgrywkach Ekstraklasy został Lech Poznań!, a na naszym terenie na pięć kolejek przed zakończeniem zmagań VI-ligowych została Barciczanka Barcice! Obu zespołom gratulujemy!

Awans do baraży o Małopolską IV Ligę na pięć kolejek przed końcem zmagań w klasie Okręgowej (Nowy Sącz/Barcice) zanotowała rewelacyjnie spisująca się przez cały sezon (bez straty punktu) Barciczanka Barcice.

Mateusz Dwojak – trener Barciczanki; cyt. „Barciczanka jest zdecydowanym liderem rozgrywek ligi okręgowej w grupie nowosądecko/gorlickiej, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu! W poniedziałkowym spotkaniu z Sokołem w Starym Sączu na pięć kolejek przed końcem zapewniliśmy  sobie awans do baraży o czwartą ligę. Barciczanka  wygrała wszystkie 26 spotkań ligowych tego sezonu, zaaplikowała rywalom łącznie już ponad 100 goli, tracąc ich raptem 12. Gratulacje należą się przede  wszystkim zawodnikom, mojemu sztabowi i zarządowi, każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Od samego początku budowa tego zespołu po spadku z czwartej ligi była robiona z myślą o tym, by ten awans był bezdyskusyjny. Ale nie jest też tak, że zwycięstwa w kolejnych spotkaniach były sprawą oczywistą. Wszyscy zawodnicy stawali  na wysokości zadania, i mam głęboką nadzieję, że w barażach postawią przysłowiową „kropkę nad i”, pieczętując awans do rozgrywek nowej czwartej małopolskiej ligi i  jeśli komuś wydaje się, że trzy punkty można było nam dopisywać przed każdym meczem to jest w błędzie. Wszyscy kolejni przeciwnicy potyczkę z nami traktowali wyjątkowo i wyjątkowa była również motywacja. Jest w tej lidze klika drużyn, które potrafiło wysoko zawiesić nam poprzeczkę, choćby  nasz sąsiad zza miedzy Sokół Stary Sącz  się do nich zalicza. Przed sezonem nasze plany były jasne, aby  stworzyć drużynę opartą na wyróżniających się zawodnikach wywodzących się z naszego regionu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wygranie tej ligi to dopiero połowa drogi do celu, jaki postawiliśmy sobie przez sezonem. Wygranie baraży będzie dopiero pełnią sukcesu, dlatego na świętowanie, mam taką nadzieję, przyjdzie czas po triumfie w barażach i wywalczeniu awansu na szczebel czwartej ligi. Nasze cele, cele zarządu Klubu, to budowa w Barcicach mocnego ośrodka sportowego, który byłby po Sandecji drugą siłą w regionie. Warunki, jakimi dysponujemy w Barcicach, są do tego znakomite. Najpierw trzeba jednak awansować do IV ligi”.

LKS Barciczanka – sezon 2021/2022 – Jesień 2021

Paweł Cieślicki; prezes klubu, cyt. ”Już po udanym meczu w ubiegły poniedziałek  w derbach gminnych mogliśmy już świętować mistrzostwo klasy Okręgowej (Nowy Sącz/Gorlice). Podsumowując,  to dopiero półmetek naszych zmagań. Cel, jaki postawiliśmy sobie, to awans do nowopowstałej Małopolskiej IV ligi, ale już dzisiaj dziękuję drużynie, sztabowi szkoleniowemu oraz działaczom za pracę , którą wykonali w obecnym kończącym się sezonie rozgrywkowym. Każdy z osobna  dał coś zespołowi. Zawodników niesie duma, iż na dzień dzisiejszy nie stracili punktu w swoim dorobu zmagań VI-ligowych. W każdym meczu również nasi rezerwowi dotąd zawodnicy pokazali i pokazują dużo serca i że dalej mogą tu grać. Przed nami  końcówka rozgrywek i  czas baraży.  Na Jubileusz 75-lecia powstania klubu  zostaliśmy mistrzami rozgrywek, jest to coś wyjątkowego, każda z osób działająca w tym okresie będzie o tym pamiętała,  iż wiara w mistrzostwo była cały czas.  Słabszym  momentem w obecnych rozgrywkach był  przegrany półfinał Pucharu Polski, i  tak też bywa, nie wszystko się wygrywa! We wtorek ( 24 maja) jestem w Krakowie na posiedzeniu Prezydium MZPN, na którym m/innymi będą ustalone terminy meczy barażowych”.

LKS „Barciczanka” – sezon 2021/2022 – Wiosna 2022