Puchar Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz dla Popradu Muszyna

Krzysztof Nawalny oraz Jego syn Marcel –  właściciele firmy transportowej „Nawi-Trans”  wręczają nagrodę główną tegorocznym triumfatorom.

Na  gościnnym obiekcie piłkarskim w Muszynie rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN pomiędzy MKS „Poprad” Muszyna (IV liga)  a MKS „Limanovia” (IV liga) – pretendent do walki o III ligę . Zwyciężyli po bardzo dobrym  i ciekawym meczu gospodarze, choć łatwo nie było. Zaraz po wysłuchaniu  Mazurka Dąbrowskiego odbyła się zaległa uroczystość. Za działalność i wielką pracę na rzecz rozwoju nowosądeckiej, małopolskiej i polskiej piłki nożnej z rąk prezesa OZPN Nowy Sącz Roberta Korala Medal 40-lecia Powstania Struktur OZPN: otrzymał MKS „Poprad” Muszyna oraz indywidualnie jego prezes Stanisław Sułkowski.

Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa 2:0 (1:0) – bramki: Podgórniak 20′ i Wilk 90+1′

Sędziowali: Konrad Kolak, Hubert Kożuch, Jerzy Cetnarowski i Michał Jabłoński
Żółte kartki: Bomba, Merklinger, Polański, Podgórniak, Orzechowski – Witek, K. Mus, Jacak.
Poprad: Różański: Więcławek, Merklinger, Zawiślan, Fritz, Chochorowski, Węglowski (62 Wilk), Bomba, Podgórniak, Polański (90 Morański), Tokarz (80 Orzechowski).
Limanovia: Bomba: Witek, Plata (46 Śmierciak), Nowak, K. Mus (73 G. Mus), Matlęga (46 Napora), Orłowski, Kurczab, Krzyżak (46 Matras), Lampart, Jacak.

W Muszynie spotkały się dwa równorzędne drużyny. Od początku meczu gra do 20 minuty gra toczyła się głównie pola karnego do pola karnego. Piłkarze obu drużyn zwracali uwagę przede wszystkim na obronę niż ataki. Zespół gości miał sporo kłopotów z powstrzymaniem szybkiego Podgórniaka, który nie tylko strzelał, ale też rozgrywał. W 17 minucie błąd popełnił bramkarz Popradu, który chciał wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta spadła pod nogi Kurczaba, który był 25 metrów od bramki rywali. Na szczęście dla Popradu nie trafił do siatki Popradu. Ta sytuacja spowodowała, że mineralni zaczęli szybciej grać. W końcu, w 20 minucie Podgórniak wykorzystał dośrodkowanie od Tokarza i pięknym strzałem głową pokonał D. Bombę. Limanovia miała okazję w 41 minucie do wyrównania, ale Jacak nie zdążył do piłki będąc 3 metry od bramki gospodarzy. Druga część meczu zaczęła się od ataków Popradu. W 48 minucie szansę na gola miał Tokarz, ale w zamieszaniu podbramkowym trafił w poprzeczkę, a dobitka T. Bomby była niecelna. Kilka chwil później Tokarz znalazł się sam na sam z bramkarzem Limanovii, ale trafił w jego nogi. Podobnie Polański, który mają c przed sobą tylko D. Bombę dał się ograć. Limanovia miała okazję do wyrównania, ale w 85 minucie G. Mus będąc kilka metrów przed bramką Popradu nie trafił. Wynik meczu ustalił Wilk wykorzystując podanie od Orzechowskiego.
Okazały puchar kapitanowi zespołu Poprad Tomaszowi Bombie wręczył burmistrz Muszyny Jan Golba. Puchar za udział w finale PP otrzymała również Limanovia. Klub MKS „Poprad” otrzymał także czek o wartości 1500 zł ufundowany przez właścicieli firmy Nawi-Trans” z Piwnicznej, którego właścicielami są Lucyna, Krzysztof i Marcel Nawalani,  a piłkarze obu drużyn medale i pamiątkowe dyplomy.  Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Podgórniaka.

To największy nasz sukces w Pucharze Polski – mówił prezes klubu MKS Poprad Muszyna Stanisław Sułkowski. – Cieszę się z wygranej, a sam mecz był ciekawy, z emocjami. Teraz przed nami półfinał Pucharu Polski na szczeblu MZPN Kraków.

W środę, 30 maja 2018 r. o godz. 10:00 w siedzibie MZPN (Kraków, ul. Solskiego 1) odbędzie się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. W losowaniu wezmą udział:
Małopolska zachodnia:Soła Oświęcim
Okręg Kraków:               LKS Mogilany lub Hutnik Kraków (finał 29 maja 2018)
OZPN Nowy Sącz:         Poprad Muszyna
OZPN Tarnów:               Okocimski Brzesko lub GKS Drwinia (finał 6 czerwca 2018)

Mecze półfinałowe odbędą się 13 czerwca 2018 r. (godz. 17:00), natomiast finał 20 czerwca 2018 r. (godz. 17:00) na neutralnym boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Godziny uwarunkowane są możliwą dogrywką i ewentualnymi rzutami karnymi.

jedna z bardzo wielu akcji meczu finałowego PP (w głębi nasz obecnie najlepszy arbiter; K.Kolak)

wspólne zdjęcie bohaterom finału PP – AD ‚2018

MKS „Poprad” Muszyna – finalista PP na sezon 2017/2018

z rąk prezesa MKS Poprad Muszyna gratulacje przyjmuje zespół Limanovii

puchar na udział w finale PP z rąk burmistrza Muszyny Jana Golby w obecności prezesa OZPN Roberta Korala odbiera kapitan Limanovii

medale dla zwycięzców: MKS „Poprad” Muszyna wręczają: Marcel Nawalny (w głębi), wiceprezes OZPN Antoni Ogórek, burmistrz Muszyny Jan Golba i prezes MKS Popradu Muszyna Stanisław Sułkowski