Trenerzy i Działacze Piłkarscy z nagrodami Starosty Nowosądceckiego za rok 2023!

      Na zdjęciu m/innymi: Artur Mazur (czwarty z prawej), Piotr Bochniarz (siódmy z prawej) oraz Wojciech Mróz (pierwszy z lewej)

18 osób związanych ze sportem otrzymało dzisiaj nagrody finansowe z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Tym samym dołączyły one do grona 47 sportowców i trenerów, którzy za swoje osiągnięcia zostali docenieni przez władze samorządu powiatowego. W sumie, w latach 2019 – 2023, Zarząd Powiatu przeznaczył na nagrody w tej dziedzinie 162 500 zł. W tym roku uhonorowani zostali również trenerzy i działacze, którzy na codzień pracują z piłką nożną:

Trenerzy:

Wojciech Mróz: trener piłki nożnej kobiet w UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Szkolone przez niego drużyny piłkarskie zdobyły III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-17, natomiast drużyna seniorek wywalczyła V miejsce w Pucharze Polski kobiet w futsalu edycja 2022-2023. Pan Wojciech prowadzi również drużyny na szczeblu centralnym w rozgrywkach I ligi kobiet (seniorki) oraz Juniorki U-18.

Artur Mazur: działa na rzecz rozwoju sportu w Krynicy-Zdroju. Jest założycielem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mineralni” w Krynicy-Zdroju. Pan Artur popularyzuje piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży z terenu miast i wsi, stwarzając im warunki do osiągania mistrzostwa sportowego. Wielu wychowanków klubu to reprezentanci Polski Kadra U-15.

Piotr Bochniarz: jeden z założycieli Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mineralni” w Krynicy-Zdroju. Poprzez swoje działania zapewnia dzieciom i młodzieży dostęp do jak najlepszej bazy sportowej, zajęć z piłki nożnej oraz treningów ogólnorozwojowych i obozów sportowych. Wielu wychowanków klubu to reprezentanci Polski Kadra U-15.

Działacze:

Krzysztof Duda: aktywny działacz na rzecz sportu, piłki nożnej oraz szeroko rozumianej aktywności fizycznej. To animator i organizator wielu imprez sportowych w Powiecie Nowosądeckim. To także trener grup młodzików w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym Zyndram Łącko. Zajmuje się także szkoleniem sportowym najmłodszych grup w UKS Gol Łącko.

Rafał Wańczyk: działa aktywnie na rzecz rozwoju sportu i piłki nożnej na Sądecczyźnie. W Ludowym Klubie Sportowym Zamczysko pełni funkcję kierownika drużyny seniorów. Jest założycielem Akademii Piłkarskiej Zamczysko w Marcinkowicach, gdzie zajmuje się szkoleniem najmłodszych grup piłkarzy. Trenowani przez niego zawodnicy prezentują wysoki poziom szkolenia i często kontynuują swoją karierę piłkarską w starszych grupach.

Zbigniew Tokarczyk: były zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Poprad Rytro, a obecnie aktywny działacz sportowy promujący aktywność sportową i zdrowy styl życia. Jest współorganizatorem wielu imprez sportowych na Sądecczyźnie takich jak: Sądecka Dycha, Bieg Bejorów czy Festiwal Biegowy.

Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy osiągają tak wspaniałe wyniki w różnych dyscyplinach sportowych i oczywiście trenerom, którzy też pracują na ten sukces – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.  Jestem dumy, że reprezentujecie Sądecczyznę i stajecie na podium! Podziwiam codzienny wysiłek, ciężką pracę i wyrzeczenia. Wiem, że osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga wielogodzinnych ćwiczeń i samodyscypliny. Jako władze powiatowe robimy wszystko, aby młodzież z naszych szkół mogła rozwijać sportowe pasje. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku halę sportową ze strzelnicą w Marcinkowicach, która wchodzi w skład Powiatowego Centrum Sportu. W tym roku skończymy budowę zewnętrznej części PCS. Będzie można skorzystać z otwartego basenu pływackiego z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boisk wielofunkcyjnych, bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż, miejsca do rzutu dyskiem i pchnięcia kulą, szklanego boiska do squasha, boiska do siatkówki plażowej i siłowni plenerowej. Wartość tej inwestycji to około 16,2 miliona złotych. Zachęcam do korzystania z tych obiektów! Również Zarząd MZPN Poodkręgu Nowy Sącz przylącza się do gratulacji. cyt. Zasłużyliście na tę nagrodę!

Warto wiedzieć,  Starosta Nowosądecki nadzoruje działalność 247 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego, w tym 180 Klubów sportowych. Co roku z Budżetu Powiatu Nowosądeckiego przeznaczane są środki finansowe na zadnia związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie. W tym roku była to kwota 242 000 zł, a w latach 2019 – 2023 kwota ta przekroczyła 654 961 zł. W ramach dotacji, w tym roku udzielono dofinansowania dla 28 stowarzyszeń na wsparcie 33 imprez sportowych w wysokości 160 tys. zł. W sumie w latach 2019 – 2023 była to kwota 362 620 zł.

Uhonorowani  z Radnym Powiatu Nowosądeckiego – Przewodniczącym Komisji Sportu i Turystki p. Stanisławem Sułkowskim