Zmarł Zbigniew Gomółka – b. sędzia i obserwator! Miał 65 lat

Zabieram się do napisania kilka słów, tak aby ogarnąć Twoje przepiękne życie, które przeszedłeś w zgodzie z ludźmi i Bogiem. Majestat śmierci rządzi się swoimi prawami, nigdy nie wiadomo kogo wyrwie spośród nas, niejednokrotnie staje się to niespodziewanie. Tak się stało i z Tobą! Zawsze byłeś dla nas przykładem do naśladowania!, zawsze miałeś na pierwszym miejscu Boga i Rodzinę, cieszyłeś się z każdej drobnej rzeczy, która powstawała dzięki Tobie! I dzisiaj w  Twojego pogrzebu musimy Cię  pożegnać. Odszedłeś od nas tak nagle, po cichu i zbyt wcześnie. Jest to dla nas wszystkich trudny czas! Pamiętajmy o tym jak bardzo Cię szanowaliśmy i jakąbyłeś osobą wspaniałą. Będzie nam Ciebie brakowało, ale wiemy, że  już nie cierpisz i jesteś teraz jest w lepszym miejscu. Zbyszku, żyłeś pełnią życia i cieszyłeś się każdym dniem, byłeś osobą, która potrafiła cieszyć się każdym momentem i dostrzegać dobro w każdym człowieku. Miałeś wielkie serce dla ludzi i zawsze starałeś się pomagać innym.

Śp. Zbigniew  urodził się 7 września 1958r. Jako młodzieniec swoją przygodę z piłką rozpoczął w Grodzie Podegrodzie, gdzie dał się poznać jako talent piłkarski. W swojej karierze  reprezentował barwy: Sandecji Nowy Sącz, Zawady Nowy Sącz, Świniarska czy na koniec kariery ponownie Grodu Podegrodzie, gdzie po zakończeniu czynnego uprawiania piłki nożnej został trenerem grup młodzieżowych. W tym czasie w roku 1992 wstąpił do organizacji sędziowskiej (OKS Nowy Sącz) i już po roku został sędzią rzeczywistym, gdzie w roku 1994 został mianowany sędzią IV ligi. Przeprowadził ponad 1500 spotkań piłkarskich.     

Śp. Zbigniew Gomółka – pierwszy z lewej.

Żonie, Córkom oraz Ich Rodzinom w imieniu Zarządu MZPN Podokręgu Nowy Sącz, w imieniu Przewodniczącego Kolegium Sędziów oraz swoim własnym składamy wyrazy głębokiego żalu i wielkiego współczucia!

Paweł Cieślicki – Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu